تبلیغات
گرافیک جوان - 6 ویژگی اصلی طراحی آیکون زیبا | ایده ای تازه

بسمه تعالی
با سلام و درود !
من یه جوانی هستم از دیار ایران و تو عرصه طراحی و گرافیک تازه کارم امیدوارم با پیشنهادات و نظرات خوبتون ، بر تجربه و یادگیریم افزوده بشه
در ضمن دوستانی که در عرصه گرافیک مثل من تازه به این عرصه قدم گذاشتن و مایل به همکاری در این بلاگ هستن پیام بزارن
در ضمن سعی میکنم مطالبی که از نظر خودم جالب و آموزنده و تاثیر زیادی تو طراحی داره که امروزه کمتر به اون توجه میشه رو بزارم از این رو ممکنه دیر به دیر آپدیت کنم .

موفق باشین
یاحق


مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1391
6 ویژگی اصلی طراحی آیکون زیبا
کار طراحی خلاقانه (یا هر طراحی برای این موارد) همیشه یک تلاش بزرگ محسوب می شود. آیکون ها نیز از این معقوله جدا نیستند، و می توانند حتی برای طراحان حرفه ای نیز مشکل ساز باشند. برای کمک به شما در طراحی آیکون هایتان، من چند ویژگی اصلی برای ...
منبع : persiangfx.com
طراحی آیکون های خلاقانه را جمع آوری کردم که خود من آن ها را در گذر زمان تجربه کرده و با آن ها مواجه شده ام. پس، بدن هیچ مقدمه چینی دیگر، در اینجا بهضی از ویژگی های طراحی آیکون زیبا را می بینید.

سادگی

سادگی یکی از مهم ترین بخش های هر کار طراحی است. این برای طراحی آیکون یک مورد مضاعف است، زیرا به شما یک فضای کوچک برای کار در آن داده می شود. پس، یک راه عالی برای ایجاد یک آیکون کارآمد و موثر این است که از قانون طلایی سادگی استفاده کنید. آن را ساده، تمیز، و موثر نگه دارید. هر قسمت را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که به چه قسمت هایی واقعاً احتیاج دارید. آیا آیکون بدون بودن آن قوی تر نمی شود؟ از اینکه چقدر این موضوع به شما کمک می کند شگفت زده خواهید شد.

همچنین سادگی در توانایی یک آیکون در هماهنگ شدن با دیگر طرح ها بسیار مهم است. آیکون ها اغلب با آیکون ها، طراحی ها، شیپ ها، رنگ ها و بسیاری دیگر همراه می شود. به این معنا که باید توانایی ترکیب شدن با یکدیگر را داشته باشند، در غیر این صورت نمی توانند در کنار یکدیگر به خوبی قرار گیرند. بسیاری از آیکون ها که در طراحی هایشان سادگی رعایت نشده زمانی که در یک صفحه عالی و خوب قرار می گیرند آن را به هم ریخته و نا متعادل می کنند. بنابراین حتماً سادگی را در نظر داشته باشید. با این کار آیکون شما قابل فهم بوده و به وضوح درک می شود.

وضوح

تمام آیکون ها باید در یک نگاه قابل فهم باشند. در حقیقت، این اصل کلی آیکون هاست - برای اینکه نماینده یک محصول یا برنامه باشد. پس، در طراحی آیکون هایتان وضوح را در نظر داشته باشید. اگر هدف از طراحی آن نماینده بودن یک محصول نیست، در یک روش قابل درک و سریع باید حداقل نشان دهنده یک ایده و یا مفهوم باشد. وضوح به قابل تشخیص بودن کمک می کند، که آن به به یاد ماندنی بودن کمک می کند، و این ها به آیکون شما کمک می کند. پس، وضوح را برای طراحی های آیکون خلاقانه تمرین کنید تا آیکون شما در ذهن مردم باقی بماند.

تناسب

بسیاری از آیکون های خلاقانه به خاطر کمبود تناسب سقوط کرده اند. مهم نیست که یک آیکون چقدر عالی باشد، اگر مناسب موضوع کار نباشد به هیچ وجه کار نمی کند. همیشه در زمانی که آیکون هایتان را طراحی می کنید هدف اصلی کار را در ذهن داشته باشید، به طور عینی موفقیتتان را نمایان کنید. بعضی اوقات لازم است که طرح کلی تان را از زوایای مختلف بر طراحی کنید تا هدفتان را کامل کرده و در مسیر درست باقی بمانید.

مقیاس گذاری

این یک مورد مشترک در آیکون ها است، به خاطر اینکه آنها اغلب برای وکتور ها استفاده می شوند و باید توانایی کوچک شدن تا جایی که یک آیکون می تواند کوچک شود را داشته باشند. حرفه ای به نظر رسیدن آیکون ها در هر شیپ، اندازه و تنظیماتی امر بسیار مهمی است. مهم نیست که چقدر آیکون جالب باشد، اگر عناصر در هم باشند، یا در یک مقیاس خاص ظاهر خوبی نداشته باشد، پی این نمی تواند که یک آیکون خوب باشد.

ثبات

تمام آیکون ها باید در استفاده از رنگ، نورپردازی و انعکاس ها ثبات داشته باشند. اگر به طور صحیح انجام نشود، کیفیت کار پایین آمده و کارمان پوچ می شود. این یکی از ساده ترین راه هایی است که به آیکون های شما این حالت را می دهد که قابل حس باشند، در غیر این صورت به سمت نارضایتی کلی رفته، هم برای طراح و هم برای مشتری.

بدون یک چشم آموزش دیده این کار کار سختی خواهد بود، اما در زمانی که این مورد از کار را درست کنید ناگهان کارتان ده بار بهتر از قبل می شود. بخش نیمه هشیار ما اگر این جیز ها درست نباشد می فهمد و به مغز ما این اجاره را می دهد که از آن اطلاع پیدا کند، حتی در زمانی که با کلام نمی توانیم بگوییم که این آیکون چقدر بد است. پس، حتما در آیکون هایتان ثبات را ایجاد کنید.

منحصر به فرد

اگرچه اغلب ما این سخن را شنیده ایم، این یک کار تکراری است. سعی کنید که حتما آیکونتان منحصر به فرد و جالب باشد. در حالی که اولویت کارتان را جالب بودن و منحصر به فرد بودن آیکون قرار دهید تفاوت در بین آیکون شما با دیگر آیکون ها احساس خواهد شد.

از تجربه کردن ترس نداشته باشید. در پایان نتیجه کارتان را خواهید دید. بعضی از چیزها کار می کنند و نتیجه مثبت دارند و بعضی دیگر نه، با این حال شما غریزه ها و احساس خلاقیتتان را دنبال کرده اید. آیکون را ساده، واضح، متناسب، مقیاس درست، ثابت، و منحصر به فرد نگه دارید و مطمئن باشید که شما در یک مسیر درست قدم گذاشته اید. زیرا بسیاری از طراحی آیکون ها عالی شامل این ویژگی های اصلی هستند.

امیدوارم که این لیست کوتاه به شما درک بهتری در رابطه با طراحی آیکون داده باشد.
طبقه بندی: نکات طراحی، 
برچسب ها: article، مقاله، icon، آیکون، طراحی آیکون، ویژگی های طراحی، طراحی، آیکون های رسانه جمعی، آیکون های گوگل، آیکون های عمومی، سادگی، تناسب، مقیاس گذاری، ثبات، منحصر به فرد، آیکون های زیبا، ویژگی های اصلی، طراحی آیکون گوگل، طراحی آیکون های متنوع،
ارسال توسط گرافیست جوان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی