تبلیغات
گرافیک جوان - چطور تبدیل به یک طراح لوگو بهتر شویم | ایده ای تازه

بسمه تعالی
با سلام و درود !
من یه جوانی هستم از دیار ایران و تو عرصه طراحی و گرافیک تازه کارم امیدوارم با پیشنهادات و نظرات خوبتون ، بر تجربه و یادگیریم افزوده بشه
در ضمن دوستانی که در عرصه گرافیک مثل من تازه به این عرصه قدم گذاشتن و مایل به همکاری در این بلاگ هستن پیام بزارن
در ضمن سعی میکنم مطالبی که از نظر خودم جالب و آموزنده و تاثیر زیادی تو طراحی داره که امروزه کمتر به اون توجه میشه رو بزارم از این رو ممکنه دیر به دیر آپدیت کنم .

موفق باشین
یاحق


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391
چطور تبدیل به یک طراح لوگو بهتر شویم
داشتن یک شغل در صنعت آنلاین یک رقابت است، باید همیشه به روز باقی بمانیم، در غیر این صورت باید احتمال اخراج شدن را بدهیم. با وجود این یک پاداش خوب و یک رقابت سنگین مردم را امیدوار می کند که در این زمینه کار می کنند. اگر کار کردن در دنیای آنلاین اضطراب آور است ...
منبع : persiangfx.com
پس کار یک طراح لوگو با وجود فشار های فراوان مشتری یک از اضطراب آور ترین آن هاست، پس باید قبل از وارد شدن به دنیای طراحی لوگو دوبار فکر کنید.

این فشار به این دلیل است که بر خلاف اینکه مردم عقیده دارند که لوگو یک عنصر کوچک است، لوگو اهمیت بسیار زیادی دارد. یک طراح لوگو بودن فوق العاده است؛ بسیار شگفت آور است که بدانید که کار دیدنی شما ممکن است به هزاران روش بر روی تجارت مشتری شما موثر بوده است. برای ماندن در این زمینه طراح باید همیشه به روز باشد و توانایی ها خود را بالا ببرد.


هیچ کس یک لیست مشخص برای تبدیل شدن به یک طراح لوگو بهتر ندارد اما چند نکته وجود دارد که به مرور زمان تقرباً برای همه نتیجه بخش بوده است. در اینجا من یک نمونه برای شما ارائه می دهم که نظرات شخصی خودم را نیز به آن اضافه کرده ام اما من منتظر نظرات شما نیز هستم.


- با ذهنتان شروع کنید
برای زمان های طولانی من فکر می کردم اگر هر روز و برای زمان طولانی کار کنم می توانم تبدیل به یکی از بهترین طراحان لوگو شهرمان شوم و در چند سال آینده با تلاش و کوشش یکی از ستاره های ملی خواهم شد (رویا پردازی هیچ خرجی ندارد). در رقابت شخصی خودم، من برای یک سال کورکورانه کار می کردم، با هیچ امیدی و بدون هیچ اعتقادی. امروز من فهمیده ام که آن دوره گم نشده اما به وضوح من زمان و منابع گرانبهایم را از دست داده ام. اولین حرکت در زمانی که می خواهید تبدیل به یک متخصص و وجود موثر در این زمینه شوید، باید ذهنتان را در سطح بالایی آماده کنید. زمانی که به خودتان اعتماد کردید و احساس کردید که پتانسیل شما آماده استفاده است، سپس باید شروع به کار کنید. بله، متاسفانه پیشرفت کردن بدون کار کردن غیر ممکن است!

- حجم کاریتان را دو برابر یا سه برابر کنید
بهترین طراحان لوگو روزانه ساعت ها کار می کنند، بنابراین اگر شما یکی از آنها هستید، باید به این برنامه احترام بگذارید. نتیجه ساده است: کار، کار، کار اما این فقط کافی نیست؛ شما باید بهتر و سریعتر کار کنید. من می دانم که در آغاز این دوره سخت تقویت کردن توانایی هایتان، همه چیز به شدت سخت است و زندگی شما مثل جهنم می شود، اما تنها در چند ماه بعد شما با این ریتم هماهنگ می شوید. من نمی دانم که آیا متخصصین با من موافق هستند یا نه، اما انسان خستگی ناپذیر است و منبع غیر منتظره ای از انرژی دارد.

- در زمینه های نزدیک به کارتان نیز ماهر شوید
کار کردن دائمی یک فعالیت خسته کننده است که برای همه غیر قابل تحمل می شود. یک طراح لوگو باهوش می داند که چگونه با موقعیت های سخت مبارزه کند و کار خود را متنوع سازد. یادگیری طراحی صفحات وب، قابلیت استفاده از اصول، تئوری رنگ ها را به شما پیشنهاد می کنم؛ در این راه درک نقش لوگو در یک تصویر بزرگ ساده تر است. به طور خلاصه، شما یک کارشناس در بسیاری از زمینه ها هستید (یا در راه رسیدن به آن هستید) و باید از خستگی اجتناب کنید.

در همه جا جستجو کنید و الهام بگیرید
اکثر طراحان لوگو مشکل نداشتن الهام را دارند، و برای غلبه کردن بر این مشکل بهتر است که در منابع مختلف الهام بخش جستجو کنند. شما و دیگر متخصصان طراحی لوگو منابع زیاد الهام بخشی ندارید زیرا شما باهوش هستید و این در نظر شما آسان است... آیا این ممکن است؟ بله، اما بار دیگر، کار متفاوتی از شما انتظار دارند. الهام در همه جا وجود دارد، از نوترینو های یک اتم در مشتری و خورشید، بنابراین طراحان لوگو باید توانایی پیدا کردن آن را داشته باشند. من در زمان هایی که کمبود الهام دارم، ابتدا در مجموعه های لوگو ها به دنبال آن می گردم که البته در آن ها مفاهیم فوق العاده ایی پیدا خواهد شد. دیگر منابع پایدار الهام با چیز های بسیار ساده ای ساخته می شوند که بیشتر آن ها پیش پا افتاده هستند و کسی به آن ها توجه نمی کند. یک صندلی ساده، صفحه کلیدتان، یک طراحی تاثیر گذار iPad - چیز های کمی هستند که به من یک راه حل جالب دادند. آخرین منبع، و به نظر من بهترین آن ها، خود طبیعت است. طبیعت به همراه ایده های ساده می آید اما ترکیب بندی آن بی نظیر است؛ حتی بهترین طراح ها هم نمی توانند این واقعیت آراستگی مادر طبیعت را ایجاد کنند.

یک لوگو را با حالت های متنوع امتحان کنید
من می دانم که این نکته برای همه کار می کند. یک مشتری راضی پایان یک پروژه است، قسمت بزرگ آن رضایت اوست و بهترین قسمت آن تفهیم آن لوگو است. من کاملاً با این قضیه موافق هستم اما باید کمی آن را تصحیح کنم، پروژه تمام نشده است. حتی اگر لوگو ما بسیار عالی طراحی شده باشد، زمانی که هنوز وقت دارم، سعی می کنم در همان پروژه طرح های دیگری را نیز امتحان کنم. با استفاده از این چون مغزتان و تخیلتان کاملا خشکیده شده است.

با دیگر طراحان لوگو در تماس باشید
در تماس بودن با طراحان لوگو دیگر یک فرصت دیگر برای بهتر شدن در آنچه انجام می دهید است. هر کدام از آن ها ایده های خوبی دارند بنابراین شما باید موارد مثبت را از تمام آن ها بگیرید. وبلاگ های بهترین طراح های لوگو را بخوانید، آن ها منابع خوبی برای گرفتن اطلاعات هستند، آن ها نظرات و پیشنهادات و نکته های گرانبهای خود را با ما در میان می گذارند. بسیاری از آن ها مهربان هستند و این خیلی مهم است که شما نظر آن ها را در رابطه با طرح های خودتان بپرسید، قطعاً آن ها بهترین و واجد شرایط ترین افرادی هستند که می توانند در رابطه با کارهای شما نظر بدهند.

در رابطه با بازده کاریتان سوال کنید
تعیین کیفیت کاری روند یک طراح لوگو کاری بسیار سخت و غیر ممکن است، اما شاید بتوان با یک کار کوچک هوشمندانه به این امر دست یافت. بازدهی نظرات دیگ طراح ها می تواند در نگاه کلی به یک روند کاری کمک کننده باشد، اگر می خواهید که در کارتان بهتر شوید، این بازدهی نظرات یک ام اساسی است. نگران نباشید نیازی نیست که یک متخصص را استخدام کنید، تنها با فرستادن لوگوهایتان به بهترین گالری ها فوراً کسی هست که شما را راهنمایی کند و چرا که نه،شاید به شما تبریک هم بگوید.
طبقه بندی: نکات طراحی، 
برچسب ها: article، logo، مقاله، لوگو، طراحی، طراحی لوگو، طراح، نمونه، مجموعه، طراح لوگو،
ارسال توسط گرافیست جوان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی